Stöd till FOP-forskningen & föreningen

Tack för ditt stöd! Du gör stor skillnad och hjälper oss förbättra förutsättningarna för familjer som lever med FOP, deras anhöriga, läkare och vårdpersonal. Skänk valfri summa via bankgiro eller swish. Som företagare kan du även köpa en annonsplats kontakta oss.
Märk din betalning antingen: FORSKNING ♥ SEMINARIUM ♥ FÖRENINGEN

Swish 123 640 26 30   - Bankgiro 5823-7140

Bidrag till FOP-forskningen

Vi är enormt tacksamma för alla bidrag till FOP-forskningen & till föreningen.  Forskningen skapar förutsättningarna för att få fram en medicin. Mycket händer inom FOP- forskningen. Flera medicinska studier pågår, men mer forskning behövs. Svenska FOP-föreningens insamling till forskningen går oavkortat forskningen och vi väljer att stötta FOP-labbet i Philadelphia (At The Perelman School of Medicine – The University of Pennsylvania) som drivs av dr Eileen Shore och dr Fred Kaplan. 

Bidrag till FOP-forskningen som minnesgåva vid begravning

Minnesgåvor till FOP-forskningen via FONUS eller MIN GÅVA

Translate »